<-- < -->
Welcome toSPARTAKY.CZ, Škoda 440, 445, 450 - Spartak
Toggle Content
Toggle Content Main Menu


 SPARTAKY.CZ Open/close this menu
 SHÁNÍM-NABÍZÍM Open/close this menu

 STAHUJ Open/close this menu

 Sčítání Open/close this menu
Toggle Content Uživatelé

Welcome Anonymous

Nickname
Password

Membership:
Latest: TomOndrc
New Today: 0
New Yesterday: 0
Overall: 3562

People Online:
Members: 0
Visitors: 30
Bots: 1
Staff: 0
Staff Online:

No staff members are online!

Toggle Content Select Language

Toggle Content Kalendář akcí
31/12/2023
Silvestr
 
03/08/2024
SPARTAKYÁDA 2010
 
07/08/2024
SPARTAKYÁDA 2020
 

Fórum › Octavia Forum › Felicie › Uložení plátěné střechy pod dlouhou laminátku
 Forum FAQ   Search   Log in to check your private messages   LoginLogin
Uložení plátěné střechy pod dlouhou laminátku

Post new topic   Reply to topic   Printer Friendly Page     Forum IndexFelicie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Perryovič
SPARTAKOVEC aspirant
SPARTAKOVEC aspirant


Joined: May 26, 2015
Posts: 49
Location: Praha 12
PostPosted: Mon Oct 30, 2023 10:20 am    Post subject: Uložení plátěné střechy pod dlouhou laminátku

Dobrý den všem.
Chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s nasazením dlouhého hard-topu přes složenou plátěnou střechu. Má se překrýt i s nasazenou koženkovou krytkou, nebo se překrývá jen samotná plátěnka? Ať dělám co dělám, nedaří se, pořád někde něco přečnívá a střecha nejde domáčknout do těch kotev.
Buď mám špatně složenou tu hadrovou, nebo se někde rozcházejí tolerance, nebo nevim. Wink
Setkal jste se někdo tímhle problémem, nebo jsem jediný prosťáček co nepochopil konstruktérovu myšlenku? Předem díky za odpovědi.

View user's profile Visit poster's website Photo Gallery
Back to top
felmel
SPARTAKOVEC
SPARTAKOVEC


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 853
Location: Pardubice
PostPosted: Mon Oct 30, 2023 12:22 pm    Post subject: Re: Uložení plátěné střechy pod dlouhou laminátku

Asi Vám neodpovím úplně přímo na Vaši otázku, ale k věci to bude.
Jakou máte střechu? Starý originál, nebo nově ušitou ze soudobého materiálu? Proč tyto řečnické otázky - měj jsem tu čest mít na autě oba, vlastně všechny tři Wink druhy. Novodobá "model 21. století" - materiál velmi tuhý, silný, obtížně se skládající, pod originální (1958) kryt se cpe jen velmi neochotně. Navíc vyžaduje obrovskou napínací sílu, vždy mám strach, že se vyvrátí přední okno. Originální střecha model 1958 je z úplně jiného materiálu, tenčího, poddajnějšího. Navíc měla zespodu jinou pohledovou (šedomodrou) vrstvu jako "tapecírunk". Bohužel zteřela a musela být nahrazena mezimodelem "90. léta", kde naopak tvůrce použil velmi tenoučko střechovici, navíc bylo blbě ušito, takže i ta šla pryč časem.
Tedy ano - máte-li střechu "od Rekových", může být problém ji vůbec prostorově úsporně složit pod dlouhou střechu.
K dlouhé střeše si dovolím připojit ještě jenu poznámku, možná to ale znáte. Nechcete-li si nevratně poškodit/zničit lak na horní ploše zadního torpéda před kufrem, doporučuji tam nalepit nějakou tužší samopřilnavou fólii. Nebo tuto střechu nepoužívat Wink ;-). Já se jí z tohoto důvodu zbavil.

View user's profile
Back to top
Perryovič
SPARTAKOVEC aspirant
SPARTAKOVEC aspirant


Joined: May 26, 2015
Posts: 49
Location: Praha 12
PostPosted: Mon Oct 30, 2023 2:15 pm    Post subject: Re: Uložení plátěné střechy pod dlouhou laminátku

to femel: Díky za expresní odpověď Wink
Střechu mám samozřejmě novou Rekovic, okno mi nevyvrací (zatím), na rozdíl od původní(1961), která se lety srazila tak, že šla natáhnout, jen když jsem jí kompletně promočil. Nová střecha není prefabrikát, ale šitá přímo na auto. Na pohled se mi střechovice nejeví nějak výrazně silnější než ta původní, ale dík za tip, vydoluju starou a porovnám to.
Že by, ale uložení pod "parapet zadního okna", počítalo, s milimetrovou přesností? Navíc při rekonstrukci laminátky, mi čalouník původní cupaninu toho prostoru nahradil slabým molitanem, takže se prostor ještě o malinko zvětšil.
Říkám si, jestli nemám třeba špatný postup balení té plátěné střechy? Pod tu krytku na tom moc nezáleží a u Reků mi to ukázali fik-fik, což jsem obratem zapomněl, bo byla zima a jel od nich se střechou nataženou.
Neexistuje náhodou nějaká oficiální instruktáž postupu, jak se střecha správně balí?
Dík za varování před odřeninou, už jsem o tom slyšel a nechal si tu zadní těsnící gumu na stykové ploše olepit sametkou, tak jak to bylo v originále. Zatím se to osvědčilo.
Zbavovat laminátky se mi nechce, byť to s ní je občas ke vzteku Wink . Kromě toho, že jsem celkem dost investoval do rekonstrukce, tak jí mám z dětství zažitou jako standardně obutou a bez střechy se jezdilo jen o prázdninách na výlety, nebo koupat se na slapy. Wink

View user's profile Visit poster's website Photo Gallery
Back to top
felmel
SPARTAKOVEC
SPARTAKOVEC


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 853
Location: Pardubice
PostPosted: Mon Oct 30, 2023 5:03 pm    Post subject: Re: Uložení plátěné střechy pod dlouhou laminátku

Trochu je ten postup skládání vidět v Mauermannovi. Sametce bych já osobně nevěřil. Jakmile se pod ní dostane prach, tak neustálé mikropohyby a vibrace udělají nežádané.
View user's profile
Back to top
felmel
SPARTAKOVEC
SPARTAKOVEC


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 853
Location: Pardubice
PostPosted: Mon Oct 30, 2023 5:04 pm    Post subject: Re: Uložení plátěné střechy pod dlouhou laminátku

spartaky.cz/coppermine...os=92.html
View user's profile
Back to top
NovýJosef
SPARTAKOVEC aspirant
SPARTAKOVEC aspirant


Joined: Apr 24, 2015
Posts: 23
PostPosted: Wed Nov 01, 2023 6:51 am    Post subject: Re: Uložení plátěné střechy pod dlouhou laminátku

Mně čalouník při předání nové střechy přímo nařídil abych plátěnou střechu při odstavení vozu vždy natáhl abych tak zamezil zpuchření střechovice. Ani na té nejlepší střechovici jeden nepozná kolik v sobě má vlhkosti. Stejně za 33 let už mám třetí plátěnou střechu. Což je podle mě úspěch.
View user's profile
Back to top
Krenik
SPARTAKOVEC
SPARTAKOVEC


Joined: Jun 18, 2009
Posts: 52
Location: Praha, Radotín
PostPosted: Wed Nov 01, 2023 3:29 pm    Post subject: Re: Uložení plátěné střechy pod dlouhou laminátku

To je dobré téma, takže také připojím svůj postřeh. Já jsem po pevné střeše toužil, nakonec si ji pořídil, ale v podstatě ji také nevyužívám, a to právě z důvodu, že mi na složené plátěné střeše ta pevná nějak moc nesedí. Z blízka to nevypadá dobře, trochu se i člověk bojí, aby mu ve vysoké rychlosti neodletěla... Myslím, že jsem ji tak 6 let nepoužil a rád bych se ji zbavil.

Já jsem v zásadě zjistil, že jsem stejně furt musel jezdil s částečně otevřeným oknem (nějak mi tam furt vniká smrad z motoru), takže jezdím i v chladu v otevřeném autě. V dešti se snažím nejezdit vůbec, v nouzi natáhnu plátěnou, ale v mírném dešti jedu v otevřeném autě. Z otevřeného auta je prostě víc vidět, člověk nějak komunikuje s okolím a více si jízdu užívá. Prostě je potřeba se jen poctivě obléci a ono to jde i ve velmi nízkých teplotách. Před třemi lety jsem si udělat takovou zástěnu (wind deflector) proti zpětnému větru, takže mi do auta moc nefučí a přestože jsem si ji původně nasadil jen na zkoušku, tak jsem ji od té doby nesundal. Nemohu sice vozit děti na zadních sedadlech, ale to odstranění větru mi zpříjemnilo jízdu i v nízkých teplotách a určitě mohu jen doporučit si něco takového udělat.

Důvody, proč mi střecha nesedí, jsem nikdy nezjistil, ale dává velký smysl myšlenka Felmela, že je to prostě nepůvodním materiálem. Je to škoda, to auto s laminátkou vypadá dobře a teplo taky není k zahození. Pamatuju si, že ze všech aut, co jsem měl, bylo pod laminátkou nejrycheji teplo.

View user's profile Photo Gallery
Back to top
felmel
SPARTAKOVEC
SPARTAKOVEC


Joined: Sep 06, 2004
Posts: 853
Location: Pardubice
PostPosted: Wed Nov 01, 2023 5:03 pm    Post subject: Re: Uložení plátěné střechy pod dlouhou laminátku

Ono je to debata spíše akademická, nicméně zajímavá. Škoda, že už nemám tu původní střechu, měkkou!, poddajnou!, protože opravdu s tím materiálem, co se používá dnes. svojí poddajností nemá mnoho společného. To si tak nějak stále pamatuju, i když paměť v kombinaci s věkem bývá ošidná.
Ta původní se chovala jako "hadr", ta nová jako "prkno". Jedním argumentem snad může být, že ta původní se při závratné rychlosti nad cca 80 km/h začala nad hlavou chvět, třepotat. Podotýkám, že vypnutá byla! Nová se v tomto smyslu chová jak plech. Další, co je jiné, je materiál zadního okna. Ta dnešní fólie je výrazně silnější a tím i také méně skladná - neříkám, že ve zmiňovaném problému je to zrovna podstatné... A ještě jsem porovnal koženku, používanou na "kedry" kolem oken a u laloků u zámků dveří. Mám původní zachovalý kryt z té koženky a zase - menší tloušťka, výrazně lepší skladnost v místech okolo boků zadního sedadla. Pokud někde skoro vůbec nemůžu dostat novou střechu pod starý kryt, tak je to právě tady to místo. Tedy starý kryt odložen a nahrazen novovýrobou.

View user's profile
Back to top
Perryovič
SPARTAKOVEC aspirant
SPARTAKOVEC aspirant


Joined: May 26, 2015
Posts: 49
Location: Praha 12
PostPosted: Mon Nov 06, 2023 3:11 pm    Post subject: Re: Uložení plátěné střechy pod dlouhou laminátku

to femel: No já tu původní koženkovou krytku mám, a na nové střeše jsem jí bez problémů používal. Tedy po těch letech na ní je vidět, že "prodělala několik sovětských ofenziv" ;-), i když jsem jí vydrhnul mýdlem s jelenem a nechal vyspravit trhliny a doplnil kin-doty. Původně jsem myslel, že jí využiju pro to uložení pod laminátku abych si neošoupal tu novou, ale chyba lávky. Ještě vyzkouším nějaký jiný postup složení plátna, než zarolování té přední konzole a kdyžtak jí zase sundám a uložím. Nemůžu si vzpomenout, jestli kdy vůbec můj tatík tu plátěnku pod tím laminátem měl. Vzpomínám si, jak jsme jí před výlety na Slapy nasazovali, ale sundávání, nebo ukládání si po cca 45 už neuvědomuju. Wink
View user's profile Visit poster's website Photo Gallery
Back to top
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic   Printer Friendly Page     Forum IndexFelicie All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1


Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


 
 

optimalizace PageRank.cz
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy