Stěhování a neb ''Kam s ním?''
Čtvrtek, 09. Červen 2005 @ 02:00:00 CEST

Poslal Rancher

Kdo má můku, nemá stodolu.

"Kdo má stodolu, nemá můku.
" Tolik oblíbený výrok mého dědy, který vystihuje situaci většiny veteranistů.
"

Je jen málo štastlivců, mezi které nepatříme, kteří mohou vozit vraky "za odvoz" prakticky bez omezeni, neb je stále kam dávat.
" Naše prostory a plochy jsou omezené a proto naše technické přebytky bydlí po různých místech. Většinou jde o známé, které na jistou dobuy ukecáme.
" Pak čas od času nastává okamžik, kdy panu domácímu vznikne potřeba "naše místo" používat pro sebe. A máme zde jev zvaný Škatule, škatule, hejbejte se.
" A tak se letošní pozdní jaro odehrávalo v duchu přesunů do předem připravených pozic.
Přesun Dinga, zvaného Bublina
" Bublina strávila zimu na dvorku u jednoho hodného pána v Brně - Komíně.
" Jak bylo dohodnuto, na konci dubna musela jít pryč, neb zabírala místo pro budoucí investiční činnost..
" Když jsme ji dopravovali od prodávajícího do Komína, šlo o cca 11 km. Ukázalo se, že zvolený vlek vyhovuje, ale zvolené upoutání...ani náhodou. Nyní nás čekalo kilometrů sedmdesáttři. Takže tomu odpovídala i příprava. Je třeba dodat, že naše Bublina nemá ještě kolečka.
"
"
Couvání s vlekem o délce skoro 6 metrů je docela zajímavé, zvláště, když se to láme dolů a vy nevidíte na konec. Tohle už je po naložení...takže brnkačka.Když už se jede na Ranch s vlekem, tak jsme dostali i pár zgarbů na odvoz. Možná, že nakonec v Bublině ten věšák skončí. Kdo ví?
Celá souprava o délce kolem 10 metrů vypadala zvláštně.Jestliže má být laminát nepromokavý, pak ten zmíněný věšák nebyl...
Zatím si bublina nenašla dost lidí, kteří by ji "přehodili" přes plot....Takže ještě jeden optimistický pohled realizačního teamu do budoucnosti
Přesun Předáka & spol.
" Dalším kolem hry na škatule bylo přemístění Předáka a dárce. I tentokrát byl příčinou "kontrakt" na dobu určitou.
" Naštěstí se majiteli nemovitosti udělalo želé a stačilo mu, aby auta změnila dosavadní místa, kde se bude - taky - stavět, za jiné.
" Spolupostiženým byl i Jirka H, který měl v lokalitě uloženého Spartaka 1956 Standard, který je k vidění jinde. Nakonec jsme na to byli dva...vlastně 2 a půl.
"
... je to rozmazaný, ale tady Předák přečkal zimu.Dárce si taky bydlel nad poměry. Měl střechu nad hlavou.
Takže z levých dveří do pravých vrat a pak za roh. Vcelku jednoduché, Vyměnilo se přední píchlé kolo a funělo se.Tu půlku v našem manuálním týmu tvořila Terezka (6), dcerka Jirky. Na snímku je za volantem. Byla moc potřeba.
Vypadá to jako selanka, ale bylo to do kopce, bylo vedro a dokonce jsme museli nadhazovat zadek. Ale bydlíme!To nejlepší nakonec. Jirkův Standard doplnit trio a Spartáčkové si spolu můžou aspoň rok vzpomínat na mládí....

Za rok se Spartáčkové třeba budou stěhovat jinam. dárce bude rozebrán, ale Předáka čeká revival až tak za dva roky. Kdopak má přebytečné místo v prostoru Chrudim-Šumperk-Mohelnice-Letovice? Tak do roku 2007?Notes: Větší fotky jsou "pohozeny" v Galerii.

Content received from: SPARTAKY.CZ, Škoda 440, 445, 450 - Spartak, http://spartaky.cz