Převoz Spartaku 1955 zvaného Předák
Čtvrtek, 14. Říjen 2004 @ 22:17:06 CEST

Poslal Rancher

Tak jsme si včera navečer a v noci poprvé vyzkoušeli manipulaci s plaťákem za účelem odvozu našeho nového přírůstku (nultá série 1955) do dočasného bydliště.

"Na začátku byl inzerát, který nabízel za cenu šrotu dva Spartaky. Na konci se ukázalo, že ten jeden je z nulté série s číslem motoru 259188. O starším víme jenom od Roba, provozovatele stránek http://spartak.szm.sk . Ten má 258692(!).
" Rozhodování bylo snadné....
" Dostal už i jméno jak je u nás zvykem. Po Úderníkovi a Tajemníkovi přišel první Standard, tedy Standa. A fakt, že jde o předka evokoval jméno Předák. Máme tedy předáka Standu, nebo taky jen Předáka.
" Potrvá ale dlouho, než se vydá na silnice jinak než na podvalníku... Uvítáme, když se "členové klubu 55" ozvou se svými autíčky

"
"Fyzicky a účinně se zúčastnil Jirka H (zcela vpravo), alias Hanušák; dokonce i syn, alias VladFiction (druhý z prava)a ruku k dílu přiložil i Michal K. (zcela vlevo), bývalý majitel, takto i vlastník dole zobrazené nadějné modré 56ky Standarda(!). Moje maličkost je (druhá zleva).
"
"
"
Když si pujčíte plaťák, tak ještě potřebujete nějak upevnit na něj to auto. Profesionální upnutí mi vysvětlil kamarád, který mi dvojici popruhů půjčil.
"
"
"
Když je oddělaná maska, tak je příčka rámu pod chladičem nejlepší a nejdostupnější. To je detail uchycení Dárce, kterého jsme s Předákem koupili dohromady.
"
"
"
Je naprostá rozkoš točiti žentourem doprava (v dadštině , jak všichni vědí to je výraz frk) a vidět, jak se vrakouš šine blíž k Tobě blíž... a totéž při činnosti mrk (nepléct si s dadským trk, což znamená "dívati se pivní trubkou"), kdy se zase vrakouš majestátně sune na místo určení.
" A točíme frk.... a za chvíli ...
"
"
"
Přední kola jsou na místě. Šlo to i když se jedno kolo nepodařilo nafouknout.
"
"
Šířka prvních dveří je 172 cm a nesouosý otvor mezi pilířky už měl kolem 180 cm. Vkličkovali jsme Předáka dovnitř bez škrábnutí na prázdném kole při šířce 165(!)
"
"

Content received from: SPARTAKY.CZ, Škoda 440, 445, 450 - Spartak, http://spartaky.cz