Vítejte naSPARTAKY.CZ, Škoda 440, 445, 450 - Spartak
_TOGGLE_TOGGLE
_TOGGLE Hlavní nabídka


 SPARTAKY.CZ Open/close this menu
 SHÁNÍM-NABÍZÍM Open/close this menu

 STAHUJ Open/close this menu

 Sčítání Open/close this menu
_TOGGLE SpartakyWiki: Vyhledávání
 

_TOGGLE Uživatelé

Vítejte Anonymous

Přezdívka
Heslo

Zápis:
Poslední: xxxDušan
Nový dnes: 0
Nový včera: 0
Celkem: 3258

Spartakovců on-line:
Spartakovců: 0
Návštěvníků: 51
Bots: 0
tým: 0
Členové on-line:

On-line není žádný člen!

_TOGGLE Vyberte si jazyk

_TOGGLE Kalendář akcí
10/08/2018
SPARTAKYÁDA 2018
 
24/08/2018
Kaplice
 
31/12/2018
Silvestr
 

Magazín SPARTAKOVCI › Spartakyáda 2008
Ze srazů a setkání

Tak je to za námi, řekli si organizátoři nultého ročníku Spartakyády 17.8.2008 v cca 21,20 po dojezdu na Ranch (Dlouhá Loučka u M. Třebové).

Nultý ročník, který oficiálně začínal v Trhové Kamenici ve večerních hodinách 15.8. a oficiálně končil v poledne 17.8. prověřil totiž nejen organizátory, ale i účastníky.

Jestli se něco rozhodlo, že si postaví hlavu, pak to bylo počasí. Někteří pak dodají, že i auta mají svou hlavu... Ta na Úderníkovi se např. projevila jako svéhlavá a špatně těsněná Smutnej

Čím začít? Snad začátkem, kdy se na fóru začaly objevovat dotazy, zda neuspořádat nějaký značkový sraz Spartaků, kdy se tříbily propozice i název, aby nakonec vyústily v jednotný závěr:
Akce se bude jmenovat Spartakyáda a jestli mám někoho jmenovat, tak vynálezce tohoto jména - Capricorna. Akce se nebude podobat Spartakiádě, tj. nebude se odehrávat v tričkách a trenýrkách... i když nakonec ... ale o tom potom, a akce se mohou aktivně účastnit opravdu jen Spartaky, ne Octavie. Byla zvolena kritéria spartakovitosti:

podvozek40%
kastle (základ bez masky)40%
maska10%
papíry10%

kdy 50% bylo vstupenkou k registraci.

Organizační výbor (ve složení Burák,Capricorn, Čouďa, Davidoff, Dušan, Chvoja, Klocák, Matýsek, Mirek, Ondra440, Panny, Robert1, RR, Rancher, VF) zřídil vlastní diskusní platformu a vymýšlelo se a zamítalo a ještě jednou a ještě jednou...a takto bych mohl pokračovat nejméně n-krát Smíšek . Nakonec za přispění všech vznikl obrys, který pak dotahovalo osazenstvo Ranche za účinné technické pomoci Čoudi - grafika a zvláště na výstavu pak přispěli téměř všichni.
Bez přímého sponzoringu Dušana a nepřímého od Čoudi bychom také měli s výstavou větší těžkosti.
To co se odvedlo zejména za poslední dva týdny před termínem byl prostě záhul a všem patří velký dík za nasazení.

Jetliže jsme v děkovačkách, tak vedení radnice městysu Trhová Kamenice v čele se starostou Pavlem Kábelem a jeho a matrikářkou Lucjí Němcovou bylo prostě super. Majitel hotelu Slávia p. Čepička, ale i sokolník i školník a v neposlední řadě paní Gráfová z místního musea... zkrátka vybrali jsme dobré místo s dobrými lidmi.

Ve čtvrtek navečer se do Trhové Kamenice dostavil Rancher s nákladem mobiláře a exponátů na výstavu.

Měl tam být již ve čtvrtek ráno, resp. ve středu v noci, ale na tažném plasťáku (Oct II - 4x4) jsem si při odjezdu uvalil zásuvku tažného zařízení a a oprava v autorizovaném servisu trvala do odpoledních hodin. Dingo naložené věcmi se tedy dostalo do Kamenice až hodně pozdě. Na instalaci místo dvou dnů zbyl jen den jeden.

Nebudu to natahovat. Náladu přítomných z organizačního výboru v celodenním dešti občas povzbudily zprávy z kolon. Moravská s cca 3 hodinovým zpožděním a česká vcelku na čas se blížily k cíli. Prvním Spartakem kromě organizátorů však přijel samostatně, tuším, jirkaz@Š440(1957). a nebo to byl Rosťa@Š440(1958) ... mám v tom trošku gulyasz Smíšek ? V pátek navečer se na parkoviště sjelo prvních cca 22 Spartaků. Protože naše empiricky stanovené minimum bylo 21, začalo být veseleji. Zítra přece musí ještě někdo přijet.

Zatímco od cca 19,00 se VF oháněl u pípy Společenské místnosti hotelu Slávia za asistence Dana (... ten dodržoval pořadí čekajících tak striktně, že odmítl dokonce přednostně naplnit PETku piva pro mne, který ...viz dále. Smutnej ) mně nezbývalo než si noční šichtou nahradit výpadek ze čtvrtka. Vše se však stihlo!

V sobotu v 9,00 se pak konala vernisáž výstavy SPARTAK 1955-1959, dle programu.

Sobotním ránem na parkoviště přijížděli další a další účastníci, mezi nimiž nelze nevyzdvihnout Mirkova To-Ja-Mi-ho (to je jméno Spartaka), který prohlásil, že jeho auto se musí zúčastnit všech ročníků a tak jej přivezl na plaťáku. Na plaťáku ostatně přijel i Woody majitele RR, ten ovšem nevyjel na trať. To-Ja-Mi-Ho byl jedním ze soutěžních stanovišť, respektive měl být, ale za neustálého deště se prostě nedaly stanovené úkoly plnit a tento úkol byl stornován.
Těch soutěží nakonec bylo zrušeno více. Zejména plánované soutěže krásy uplavaly v dešti a tím vyvolanými improvizacemi v programu. Přesto se dalo tušit, že souboj by byl opravdu na nože. Dívčí posádka Karkulka & her girls nacvičovala nedbajíce na počasí.
Příště...
Registrace probíhala v Dingu (přívěs Karosa W4 - 1960) díky dostupnému dočasnému pokrytí parkoviště mikrovlnným spojením na Internet a každý přírůstek byl hned on-line zobrazen na stránkách. Vzhledem k tomu, že sraz nepořádal žádný klub, ale volné sdružení kolem těchto stránek, bylo těch webových vymožeností více.
Pan Myška z Myška Computers s.r.o. pootočil na naši žádost kameru více na parkoviště a všichni, co to vzdali, nebo prostě nemohli přijet mohli sledovat přírůstky. Taky na fóru objevíte, že sledovanost byla ...

Ukázka obrazovky z průběžné registrace.

Sběrný film z jednotlivých snímků za dva dny je ke stažení na kie.undernet.cz/dwn/spartakyada.exe. KIE se při jeho kompilaci pravdu vytáhl!
Společný oběd a mezitím se na trať vydaly posádky nespartaků Luk, Ital a Krokouš s kolegy a Mirek s plaťákem, aby zaujali místa na stanovištích průjezdních kontrol.
Nespartaci se pak osvědčili i jinak. Například při vlečení padlého Úderníka a dopravě jeho posádky na focení. Lze jednoznačně říci, že bez kolegů Oktávkářů by se to prostě nedalo zvládnout.

Všem, i těm nejmenovaným, patří dík za zapojení a přínos ke zdaru Spartakyády. Zatímco si Spartakovci "užívali" deště za jízdy, oni mokli na stanovištích a to nemluvím o Mirkovi, jehož nezasklený Spartak se po odplachtování stal pojízdným bazénem.
Ze všech úkolů na trati byly vyhodnotitelné pouze dva. K ostatním se lidé pro déšť nedostali a nebo je nestihli všichni. Takže:

Vítězům blahopřejeme a těm, kteří své naděje vkládali do nehodnocených soutěží se omlouváme. Trénujte, cvičte a shánějte. Příště svoláváme Spartakyádu na léto a ne na podzim, jako letos. Mrk Samozřejmě, že jde spíše o počasí jak roční období...

Počasí ovlivnilo i způsob ubytování. Pominu-li ty, kterým se zavčasu podařilo rezervovat si pokoje v hotelu Slávie, nebo hrou na city ukecali již ubytované, aby jim nějaké to lože přepustili, Sokolovna to jistila.

Nechtěný spartakiádní prvek - ubytování v sále tělocvičny se setkal s pozitivním ohlasem. Ostatně pořád lepší, jak stavět v dešti stan.


Psát něco o společenském večeru by měl psát někdo, kdo si trošku pamatuje.
Je pravda, že něco si pamatuju i já, ale musím přiznat, že toho není mnoho. Jenom, že to bylo strašně příjemné a pohodové a že Bobek má jak velmi dobrou slivovici, tak i vcelku slušnou višňovku Smíšek . Samozřejmě i to, že s aparaturou zesilující zvuk hudby musíme na příští ročník něco vylepšit a taky že stoly měly být jinak postavené... ale bylo to fajn.
Určitě ve mně však zůstane ten strašný pocit, kdy ráno člověk zjistí, že notebook (sloužil k promítání nasbíraných fotek i jiného materiálu ze srazu) neuklidil VF, ale že ho se vší pravděpodobností ukradl do naší party nepatřící člověk, který se na večírek vetřel.
Nebudu to rozvádět, ale profesionální zásah Policie ČR, která notebook nalezla při metodickém pátrání připravený/schovaný k pozdějšímu vyzvednutí... Prostě mají u mne obrovské plus. Odlehlo mi, ale tato událost negativně ovlivnila celý dopolední program, který se díky zlepšenému počasí ve formě společné projížďky mohl uskutečnit.
Neuskutečnil. Prostě deka, která padla nejen na mne, ale i na ostatní byla znát.
Všem musím poděkovat za pomoc při pátrání a informace, které nakonec k vypátrání vedly. Jen bych zde rád podtrhnul, že podezřelá osoba není z Trhové Kamenice a naopak kameničtí velmi pomohli při pátrání.
Na začátku jsem napsal, že vše končilo v neděli až pozdě v noci na Ranchi. Uvedená doba souhlasí s příjezdem vlečného plasťáku a vlečeného Úderníka na laně. S podezřením na minimálně prasklé těsnění pod hlavou, ale také znovu totálně zkolabovaný motor jsme jej s Davčou nocí bez mimořádek dotáhli.
Před tím jsem musel ještě odtáhnout Dingo, ale to vše až po propuštění z nutného papírování na PČR, tedy okolo 16,30.
Jak je zvykem a pravidlem, každý popis akce musí být subjektivně zabarven. I tento je.
Jako jeden z organizátorů jsem toho moc neviděl, neprožil a o to více mne těší a těšilo setkání se všemi, kteří přijeli. Bojový duch, jinak se to nedá nazvat, který překonal i neustálý přísun vody shora a Vaše pozitivní reakce, ať už osobní, nebo i potvrzené písemně na fóru, nás jako organizátory jednoduše těší. Bylo na co si stěžovat a přesto jste tak neučinili.
Děkujeme Vám všem a těšáíme se na Vás i příští rok, na který tentokrát nezapomeneme objednat letní pohodu, tlakovu výši a ptáky v korunách stromů.
SPARTAKYÁDA SKONČILA, AŤ ŽIJE SPARTAKYÁDA!
Holky, klucí, děkujeme!


Poslal Rancher Úterý, 19. Srpen 2008 @ 19:58:59 CEST
[ Administrace ]

Příbuzná témata

Ze srazů a setkáníMy a Spartaci

"Spartakyáda 2008" | Přihlásit/Vytvořit účet | 3 komentáře
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Re: Spartakyáda 2008 (Skóre: 1 )
podle tomi-h v Středa, 20. Srpen 2008 @ 07:06:28 CEST
Hezkej článek. Muselo to být super.Doufám, že se příští rok s
Mikolášem už zúčastníme. Překvapen


Re: Spartakyáda 2008 (Skóre: 1 )
podle jirka v Čtvrtek, 21. Srpen 2008 @ 13:27:43 CEST
Sice pršelo jak v třetihorách, ale ve stanu louže nebyla, takže to mohlo bejt horší... počkáme napřesrok Klídek

a ke chvále domácí pálenky se připojuji Koulení očimaFacebook

_TOGGLE Příbuzné odkazy
 Více o Ze srazů a setkání

Nejčtenější článek o Ze srazů a setkání:
II. kaplické setkání škodovek s motorem vepředu

_TOGGLE Bodování článku
Průměrné skore: 4.83
Hlasů: 6


Najděte si chvilku na obodování článku:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Normální
Špatný


_TOGGLE Možnosti

 
 

optimalizace PageRank.cz
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy