Vítejte naSPARTAKY.CZ, Škoda 440, 445, 450 - Spartak
_TOGGLE_TOGGLE
_TOGGLE Hlavní nabídka


 SPARTAKY.CZ Open/close this menu
 SHÁNÍM-NABÍZÍM Open/close this menu

 STAHUJ Open/close this menu

 Sčítání Open/close this menu
_TOGGLE SpartakyWiki: Vyhledávání
 

_TOGGLE Uživatelé

Vítejte Anonymous

Přezdívka
Heslo

Zápis:
Poslední: xxxDušan
Nový dnes: 0
Nový včera: 0
Celkem: 3258

Spartakovců on-line:
Spartakovců: 0
Návštěvníků: 51
Bots: 0
tým: 0
Členové on-line:

On-line není žádný člen!

_TOGGLE Vyberte si jazyk

_TOGGLE Kalendář akcí
10/08/2018
SPARTAKYÁDA 2018
 
24/08/2018
Kaplice
 
31/12/2018
Silvestr
 

Magazín SPARTAKOVCI › Den v pohybu 14.6.2008
Ze srazů a setkání Na začátku všeho bylo oznámení v kalendáři na stránkách, že se koná Den v Pohybu. Orientační soutěž hist.vozidel. Start v Konici, cíl v Mladějově. Délka asi 50km, projížďka parním vlakem, parní stroje, stabilní motory. ... Poloha blízká Olomouckým a jak se ukázalo i jiným. např. Rancherovským Spartakovcům a jiným verglistům.

 

 

Tak to v pátek navečer, po týdenním domlouvání, vypadá, že nás do Konice v sobotu ráno z Olomouce opravdu pojede pět aut. Ale to by nebyl pátek třináctého, aby se něco nestalo, že? Volá mi Zbořa, že prý to není jako výmluva, ale, že prostě opravdu jet nemůže.

Důvod je opravdu kuriózní. Koupil si prahové lišty ze Škofastu ( pozor skrytá reklama ) a chca svůj vůz na poslední chvíli nazdobit, podařilo se mu provrtat nádrž. Naštěstí jsem měl doma jednu náhradní, tak je vše zachráněno. Ostatním se syndrom nešťastného pátku vyhnul a tak se potkáváme sobotního rána v plné sestavě.

A to Karkulka s Janou v Želvě, Sněhulín s malým Aďou v Sobovi, Zbořa s Martinem a malým Lukášem v Octavii, Přemek senior a Přemek junior v Toyotě Coroně a v neposlední řadě Jarek a já v Holubovi.

 

Kupodivu všichni přijeli včas, tak v půl osmé skáčeme do vozů a vyrážíme směr Konice. Ze začátku je to samá rovinka, tak cesta ubíhá rychle, dokonce i Sněhulín, který včera ujel v Sobovi svůj první kilometr, se drží. Pak ale přijde první kopec a Holubovi jaksi dochází dech, netáhne, netáhne a netáhne. V druhém kopci už to nemá smysl a zastavujeme. Ostatní jedou dál a mi s Jarkem zíráme pod kapotu. Rozšroubování karburátoru je otázkou chvilky,ale nic zásadního nezjišťujeme. Pumpa pumpuje, tryska tryská, ostřikovače stříkají a klakson troubí, jo a stěrače, tak stěrače stírají. Do toho mi píše Rancher, že ještě nemá auto v kupě, ale že to nevzdává. Jen aby bylo jasno, Rancher teprve včera začal nasazovat do Úderníka motor


(R): Což byl proces., který jsem zvládnul v jednom v pátek v noci od cca 20,00 do 23,30 bez nastartování vzhledem k pokročilé hodině. Pak jsem musel odjet do Brna pro zbytek víkendové rodiny a ráno v 8,15 mne zastihlo opět skloněného nad motorovým prostorem.
Čekaly mne závěrečné lahůdky ve formě smyčky na tahací startér - kdo neví, co je to gynekologie, tak zde je to v praxi ;-). No a hlavně po letech nasadit řazení pod volantem. Převodovka sice stará, ale "cvakací", táhla...uplně neseřízená... Podařilo se! I když jak vyplyne z textu, drobné mušky tam pak nalétaly.
A měl jsem to cca 40 minut do Konice! Ty se mi díky 15 km zajíždce podařilo ještě prodloužit.

My startujem a hned první metry ukazují, že závada nebyla odstraněna. Jarka napadá spásná myšlenka, povytáhl sytič a Holub se svižně rozjel. A tak se z Holuba stalo auto dvoumužné, já řídím, mačkám ty šlapky a kvedlám klacíkem a Jarek do kopce vytahuje sytič a na rovině zase zatáhne. Za těch deset kiláků jsme se parádně sehráli J. A jsme na náměstí, Jarek čistí trysku a okouníme po autech. Stojí tu pěkná přechodovka 440 a kupa dalších krásných aut. Okolo půl desáté se objevuje Rancher, jištěn zezadu paní Rancherovou v plasťáku. Pak drobná rozprava co a jak a v deset se začíná odjíždět, hezky po dvou minutách. Každý vyfasuje mapu, malej testík a zvolí si průměrnou rychlost. Bereme to výletnicky a volíme průměrnou třicítku. Cesta vede krásným údolím Nectavy a pak zvlněnou krajinou přes Chornici do Jevíčka, zde si dáváme jako správní výletníci zákusek v místní cukrárně. Je potřeba se zmínit, že né všichni jeli stejnou cestou, přestože jsme měli všichni stejnou mapu, různé ukazatele nám tak zamotali hlavu, že do teď nevíme kdo jel správně. Teda jedno víme určitě, Rancher jel špatně hned od začátku a když si to po deseti kilometrech uvědomil, tak mu nešla zařadit zpátečka, musel najet dalších pět kiláků, aby pak zjistil, že se otočil špatně a už se točil zase, ale jinak všechno zvládal bravurně a ke kontrolním stanovištím dojel ze správného směru.


(R): No a to byla ta muška! Dekodér se musí taky utáhnout! To si pamatujte!
Takže zvolený průměr 45 km/h šel brzo do kytek, protože už z Konice jsem vyrazil jinam a pak s rostoucí nejistotou všechny trasy po zmíněném pracném otáčení projel i dvakrát. 10 km od Konice mi zabralo 35 minut. A to jsem nemohl nadávat spolujezdci, neb žádný nebyl. Manželka odjela s PPPP ="plasťtákem případné první pomoci" na Ranch a ...viz text.

 

My posilněni zákuskem, jsme se stavili na exkurzi mostu nedostavěné „Hitlerovy dálnice“, kterých je v okolí Jevíčka spoustu a pak jsme potkali první kontrolní stanoviště, kde jsou před námi holky a Sněhulínovci. Určují se zde průměry a stoupání závitů na svíčkách. Hrdě odjíždíme s plným počtem trestných bodů dál. Cesta vede kolem Ranche, kde na nás u cesty mává paní Rancherová, jen ty buchty jí v ruce chyběly. Pak přehrkáme Moravskou Třebovou a čeká nás další stanoviště. Tady odhadujeme výšku hasičské věže, k neuvěření je to přesně mých oblíbených 27 metrů a zkoušíme odhadnout jednu minutu. Jenže ty stopky jim šli hrozně pomalu, tak jsem se minul o pouhopouhých 13 sekund. A pak už nás čeká úzkokolejka v Mladějově. Odevzdáváme testík a jdeme na guláš. Kolem nás, kromě spousty aut co přijeli s námi, jsou místní ereny, ertéóčka, traktor Svoboda a další. A na někde na trase je parní lokomotiva. Čekáme na její příjezd a vyhlášení výsledků. Karkulka s Janou získávají první místo v dámských posádkách. Rancher a Zbořa už jedou domů a my ostatní ještě zvládáme jízdu s parní lokomotivou po místní úzkokolejce, která vznikla při těžbě uhlí a lupku. Doporučuji k návštěvě, až pojedete okolo. (www.mladejov.cz) Fakt paráda. Cestou domů volíme přes Městečko Trnávka a Nouzov. Jana si poprvé zkouší, jak se řídí Spartak a jde jí to obstojně. V Olomouci jsme před osmou, správně naladění a unavení, rozhodnuti, že příště zase.

 

 Poslal Couda Čtvrtek, 19. Červen 2008 @ 08:43:07 CEST
[ Administrace ]

Příbuzná témata

Ze srazů a setkáníMy a Spartaci

"Den v pohybu 14.6.2008" | Přihlásit/Vytvořit účet | 6 komentáře
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Re: Den v pohybu 14.6.2008 (Skóre: 1 )
podle burak v Čtvrtek, 19. Červen 2008 @ 09:17:53 CEST
Super!!!
Fotky,fotky,fotky..........................


Re: Den v pohybu 14.6.2008 (Skóre: 1 )
podle tomi-h v Čtvrtek, 19. Červen 2008 @ 10:01:24 CEST
Tak mě Burák předběhl. Krásnej článek a těším s ena fotky... Posměch


Re: Den v pohybu 14.6.2008 (Skóre: 1 )
podle snehulin v Čtvrtek, 19. Červen 2008 @ 11:32:26 CEST
Fakt super. Už jsem se jen nevezl, už jsem i řídil. Je to paráda


Re: Den v pohybu 14.6.2008 (Skóre: 1 )
podle luk v Čtvrtek, 19. Červen 2008 @ 18:50:11 CEST
Super akce. Taky jsem se chtěl zůčastnit neb se projíždělo mým rodným krajem. Bohužel jsem byl v jiném časovém pásmu SmutnejFacebook

_TOGGLE Příbuzné odkazy
 Více o Ze srazů a setkání

Nejčtenější článek o Ze srazů a setkání:
II. kaplické setkání škodovek s motorem vepředu

_TOGGLE Bodování článku
Průměrné skore: 4
Hlasů: 2


Najděte si chvilku na obodování článku:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Normální
Špatný


_TOGGLE Možnosti

 
 

optimalizace PageRank.cz
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy