Vítejte naSPARTAKY.CZ, Škoda 440, 445, 450 - Spartak
_TOGGLE_TOGGLE
_TOGGLE Hlavní nabídka


 SPARTAKY.CZ Open/close this menu
 SHÁNÍM-NABÍZÍM Open/close this menu

 STAHUJ Open/close this menu

 Sčítání Open/close this menu
_TOGGLE SpartakyWiki: Vyhledávání
 

_TOGGLE Uživatelé

Vítejte Anonymous

Přezdívka
Heslo

Zápis:
Poslední: xxxDušan
Nový dnes: 0
Nový včera: 0
Celkem: 3258

Spartakovců on-line:
Spartakovců: 1
Návštěvníků: 54
Bots: 0
tým: 0
Členové on-line:

On-line není žádný člen!

_TOGGLE Vyberte si jazyk

_TOGGLE Kalendář akcí
10/08/2018
SPARTAKYÁDA 2018
 
24/08/2018
Kaplice
 
31/12/2018
Silvestr
 

Magazín SPARTAKOVCI › 18. Sraz v Hradci Králové - 2008
Ze srazů a setkání 9.-11.5.2008 se konal již 18. sraz škodovek pořádaný místním Škoda historic fan klubem. Tyto srazy se konají již od roku 1995 a pro ty, kterým to matematicky nevychází sdělujeme, že ze začátku se konaly i vícekrát do roka. Na akci se za ukázkového počasí zúčastnilo podle hlavního organizátora - Jardy Gerega, 79 aut. Po letech s cizími auty jsme se tam konečně podívali ve svém.

Jak je u nás zvykem, účasti na srazu předcházelo tzv. šturmování, tj. odstraňování vad a nedodělků. Tomu padl za oběť víkend a volný den. Do boje se připravovala posádka Rancher s copilotem VF (Vladfictionem)
Stále jsme laborovali s karburátorem. Nebylo to a vlastně stále není ono. Ale večer před odjezdem to už brumlalo docela spokojeně. Brzdy jsme udělali tak, že zatím žádný z našich Spartaků takové neměl. V době mobilů a přítele na telefonu se nakonec Pavlíkova metoda seřízení mrtvého chodu < 2mm ukázala jako nejúčinnější.
Navečer kontrolní telefonát do Prdce a tím pádem rozvolnění tempa finálních úprav. Domácí dojedou až v sobotu. Ani pozdější telefonát Rudy, že už jedou to nedokázal zvrátit. Jelo se v sobotu ráno.
Nechval dne před večerem je přísloví jako nachystané pro komentář k situaci, kdy se prostě motoru nechce vstávat. Jeho: "Ještě chvilků...co mně budíš?!" vypadalo jako, že snad vůbec neodjedem. Metodou lano-li napne-li se, ve které cukatůru nebo-li napnelizmus zajistila služební Oktávka, se podařilo motor probrat k životu. Probuzený karburátor zase začal házet a jelo se.

Auto je zatím trošku vevnitř hlučnější, ale cesta proběhla bez problémů a s porouchaným klaksonem jsme se vmísili do řad škodověnek. U brány se nám ještě podařilo, v rámci konverzace o počasí, vzpomenout na shořelý motor stěrače a už jsme upadli do víru vítání a okukování. Jak už to tak chodí.

Pak se to vše začalo řadit.

Trasa cca 75 km podle šipkového itineráře byla brnkačka. Navigátorka v Hanušákově voze prostě chyby nedělá. Opravdu šikovné děvče!

Úkoly se daly zvládnout, jen jedna z prvních otázek nás dostala. HK se jezdí od roku 1995 i když jde o 18. ročník. Že je to chyták, bylo skoro jasné, ale řešení jsme neznali. VF si u vodárenské veže přesedl ke Speedymu a velmi jeho Š1201STW chválil. Ostatně bylo co.
Krásný slunečný den, hezké poježdění, otravné čekání v jedné zbytečně drahé hospodě (varovali nás - neposlechli jsme) a dojezd a zase pocházení a okukování. Bylo to super, i když na nás nezbyla žádná cena. Pro nás bylo vítězstvím, že jsme konečně jednou přijeli.

Spartaků nebylo mnoho. Úderník, Pannyho Žabák, Daliborův dvoubarevný fešák ale i další nové kousky, jak se dá najít na techto stránkách nebo na www.prdec.cz a jeho Galerii.


Z jednoho (ne)setkání mám trošku rozpačito. O majiteli toho Spartaka napravo vím, že se jmenuje Lukáš(?)... z dávna a vím, že ho nepoznám. Mohu jej ubezpečit, že jeho Spartak nebyl předlohou k naší kamufláži. Kdo si vzpomene na Tajemníka a Helmuta, ví, že jsme si ji jako rodinnou zvolili již dávno... Proč to píšu? Protože jsem přijel ze závodu, viděl vedle krásného příbuzného místo a postavil se k němu a vyhlížel majitele, abych si s ním popovídal. Ten stačil proklouznout do auta a zmizet, než jsem se stačil otočit... Zmaten
Nebo jen fabuluju a majitel se necítil dotčen, že si někdo natřel auto "skoro jako on" a spěchal bez rozloučení?

Po rozloučení jsme uháněli zpět na Ranch. Za Holicemi se mi ale přestal líbit zvuk motoru a u Zámrsku Úderníkovo srdce dotepalo. Ty pazvuky původně optimisticky přisuzované dynamu byly nakonec diagnostikovány jako přidřená klika... Smutnej
To že RR (Ruda) byl na srazu s plaťákem byla klika, ale hlavně to, že na Rudu je spolehnutí. Na dálku poradil co zkusit a pak jen oznámil, že vyjíždí.

Na ranch jsme dorazili za tmy.

Motor se vrátí k motorářovi, aby se dostal opět do kondice. Jeho výkon až do kolapsu byl opravdu suprový, přesto, že jsme jej dosud zajížděli. Zelená kontrolka s obrácenou logikou není opravdu nejspolehlivější indikátor a dá se přehlídnout Smutnej
Přesto se ten den vydařil. Svezl jsem se po dlouhé době, popostrčil finiš Úderníka zase o kousek dopředu a zase se potkal se spoustou fajn lidí.
MrkPoslal Rancher Pondělí, 12. Květen 2008 @ 15:26:26 CEST
[ Administrace ]

Příbuzná témata

Ze srazů a setkáníMy a Spartaci

"18. Sraz v Hradci Králové - 2008" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.


Facebook

_TOGGLE Příbuzné odkazy
 Více o Ze srazů a setkání

Nejčtenější článek o Ze srazů a setkání:
II. kaplické setkání škodovek s motorem vepředu

_TOGGLE Bodování článku
Průměrné skore: 4.66
Hlasů: 3


Najděte si chvilku na obodování článku:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Normální
Špatný


_TOGGLE Možnosti

 
 

optimalizace PageRank.cz
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy