Vítejte naSPARTAKY.CZ, Škoda 440, 445, 450 - Spartak
_TOGGLE_TOGGLE
_TOGGLE Hlavní nabídka


 SPARTAKY.CZ Open/close this menu
 SHÁNÍM-NABÍZÍM Open/close this menu

 STAHUJ Open/close this menu

 Sčítání Open/close this menu
_TOGGLE SpartakyWiki: Vyhledávání
 

_TOGGLE Uživatelé

Vítejte Anonymous

Přezdívka
Heslo

Zápis:
Poslední: starosta256
Nový dnes: 0
Nový včera: 0
Celkem: 3247

Spartakovců on-line:
Spartakovců: 0
Návštěvníků: 46
Bots: 1
tým: 0
Členové on-line:

On-line není žádný člen!

_TOGGLE Vyberte si jazyk

_TOGGLE Kalendář akcí
25/05/2018
28. Hradec Králové
 
10/08/2018
SPARTAKYÁDA 2018
 
24/08/2018
Kaplice
 
31/12/2018
Silvestr
 

Magazín SPARTAKOVCI › II. kaplické setkání škodovek s motorem vepředu okem pořadatele
Ze srazů a setkání Sraz v Kaplici je za námi a teď bych vám chtěl ukázat jak to u nás, v Kaplici, vypadalo okem pořadatele.

Vše začalo už dlouho před tím, než se o tomto srazu mluvilo. Několik měsíců se akce připravovala, protože jsme chtěli, aby se nám vydařila. Teoreticky to bylo vymyšlené rychle, ale prakticky to bylo horší. Vše se ale povedlo a my byli ve čtrtek večer maximálně připraveni...

Jenže to by to nebylo, aby se nám vše povedlo, a proto se začaly v pátek ráno pomalinku problémy..

Ale vezmeme to pěkně od začátku, jak sraz probíhal.

V pátek dopoledne se začalo s těma nejposlednějšíma přípravama a to bylo postavit cílovou bránu, připravit kemp s občerstvením atd.. Tak kolem 3 hodiny odpolední jsem měli vše hotovo a já jel pro nějakou drobnost do města. Stojím na křižovatce a ejhle, kolem se řítí bloudící Miloš s jeho oktávkou a je drobet zmatený. Takovýchto lidí bylo více, ale nechápu, jak je to možné, protože si myslím, že na stránkách je přehledně udělaná mapa a hotel Zámeček je po Kaplici značen už od hlavní silnice. Myslel jsem, že tyto dvě věci stačí, a že každý trefí, ale bohužel jsem se zmýlil a tímto bych se chtěl omluvit všem co kemp nenašli. Příští rok se postarám o lepší navigaci. Tak ale zpátky k Milošovi. Jak jsem ho tak uviděl, tak jsem se za ním vydal a řekl mu, ať jede za mnou, že ho dovedu na ono magické místo.

V kempu už bylo připravené občerstvení, tak jsme s Milošem zaparkovali, šli si sednout pod stan ke stolu a začalo se debatit. Samozřejmě se dostala chuť na pivo a najednou je to první katastrofa. Pípa nešla přišroubovat k bombě, která měla tlakovat sud. Jenže to by nesměli existovat zlatý český ručičky, a tak Miloš přišel s tím, že k sudu přiděláme pumpičku a bude se tlakovat ručně. Vyndali jsme z 1201ky starou, ruskou, šlapací pumpičku, ta se přidělala a bylo vyhráno. Asi po půl hodině další katastrofa. Kamarád mi volal, že v sobotu nemůže přijít na domluvené stanoviště. Tak začalo horečné shánění, koho místo něj. Nakonec se po kompletním předělání všech stanovišť povedlo vše vyřešit.

Kolem 5 hodiny přijeli další 2 účastníci s 1202kama, a tak už bylo veseleji. Ještě před nimi dorazil Jura s krásnou Felicií po úctihodné cestě až z Ostravy. Chvilku před 6 vyrazil bobi-h na plánovaný sraz k supermarketu Penny. Odsud bohužel po půl hodině čekání přivedl jen Rudu a jeho kolegu. Během večera se pomalinku začali sjíždět další účastníci a kolem 10 hodiny jich bylo již 16. Připravilo se spaní, zvládla se i formální přejímka a začalo se debatit a popíjet. Musím nadhodit, že celý večer se pilo zadarmo.

A je tu sobota:

Ráno byl sraz se všemi pořadateli v 8 hodin na Zámečku, kde se každému vysvětlil jeho úkol a každý říkal, že to chápe. Ale jak se později zjistilo, ne všichni to pochopili. Ale o tom později. Když jsme přijeli do kempu, skoro všichni již byli vzhůru a snídali a dopřávali si ranní kafíčko. Pomalu přijížděli další a další účastníci a my pomalu přestávali stíhat. Někteří už byli připraveni ke startu a někteří teprve přijížděli. Asi v 9:30 jsme se rozhodli, že rozvezeme pomáhající pořadatele po stanovištích. Jelikož nám ubylo jednou auto, tak se nám to trošku zkomplikovalo a protáhlo a tuto časovou ztrátu už jsme bohužel nedokázali smazat.

Většina závodníků se vydala na trať směrem na Malonty, takže na prvním stanovišti, které bylo demontování a následné namontování kola z připraveného šasi škody 1202 se po chvilce sjelo asi 20 aut a čekalo se. Ale myslím si, že o to byla tato soutěž napínavější a mohlo se bujaře povzbuzovat. Ke každé vesnici, kterou se projíždělo, byla soutěžní otázka. Dalším stanovištěm, kde byl soutěžní úkol byl Sv. Kámen. Tady bych se chtěl všem hrozně moc omluvit, ale došlo tu k velké chybě. Bylo to uděláno tak, že každý měl dostat papír se 3 obrázky hradů a 3 obrázky značek a měl za úkol je poznat. Těchto papírů bylo 10, aby to rychleji utíkalo. Bohužel, bratr to pochopil tak, že má dávat každému všech 10 papírů, a proto to velké zdržení. Našli se ale i takové posádky, které ze všech 30 hradů nevěděli jen 3. Ale našli se i tací, kteří zaměnili celorepublokově známou Hlubokou nad Vltavou za nějaký malý neznámý hrádek  Já osobně jich věděl asi 5. V této vesnici byla doplňující soutěžní otázka, zjistit kolik lavic je v místním kostele. Bohužel tam byly křtiny, takže to bylo obtížnější. Aspoň si soutěžící prohlédli jihočeské křtiny. Dále se projíždělo přes Cetviny, kde se na informační tabuli měla najít chyba. Jenže zase problém. Když jsme si trasu projížděli a vymýšleli úkoly, tak tam ta chyba byla. Bylo to zhruba 10 dní před srazem. Jenže v den srazu už byla tabule opravená a chyba žádná. Prostě, když se nedaří, tak se nedaří.

Dalším stanovištěm byl Rychnov nad Malší, kde byl asi nejméně oblíbený úkol a to, pití piva z láhve na čas. Pro řidiče bylo připraveno samozřejmě nealkoholické pivo. Nejrychlejší ze všech to stihl za neuvěřitelných 8 sekund. Musím uznat, že ten kdo to někdy nezkusil, neuvěří jak je to těžké a ne každý to potom v sobě udrží. Dalším stanovištěm bylo Dolní Dvořiště. Zde bylo za úkol odpovědět na 10 opravdu záludných otázek. Byly to otázky spíše na logické myšlení a pro některé toto stanoviště bylo téměř smrtelné, když po popsání listu A5 různými rovnicemi na správný výsledek nepřišli.A to to bylo obyčejné převedení x z jedné strany na druhou. Je pravda, že si nějací účastníci stěžovali, že úkoly jsou moc dětinské. Ale o to je to lepší. Dalším stanovištěm byl Rožmitál. Tady se házelo různě dlouhým řemeny na tyč. Takový velmi oblíbený úkol na veteránských srazech. Předposlední úkol byl v Omleničce a tam se doplňoval text o rozebírání motoru. Myslím si, že to byl jeden z nejlehčích úkolů. Téměř všichni ho zvládli. Poslední úkol čekal na soutěžící přímo v Kaplici v cíli. Tam měli soutěžící našroubovat 6 matek na šrouby. Všechny matky byly jinak velké a na jedné byl opačný závit. Po splnění tohoto úkolu čekala na účastníky výstava. Při výstavě se mohli všichni jít projít po městských slavnostech. Osobně si myslím,že výstava se povedla a měla úspěch i u kaplických, co s přišli na výstavu podívat.

Během výstavy se počítaly výsledky a kolem 4. hodiny se jelo zpět do kempu. Tam se výsledky vyhlásily a pak byla volná zábava. Každý dostal řízek a pití a klábosilo se, fotilo se a prostě byla celkově taková pohodová nálada. Ani jsme se nenadáli a byla tu půlnoc a šlo se spát.

Neděle: Na neděli jsme měli naplánovaný výlet na nejvyšší místo jihočeského kraje Kleť. Protože byla domluvená přednáška na Kleti ve hvězdárně a prohlídka rozhledny, která je mimochodem nejstarší ve střední Evropě, tak se vstávalo dříve a kolem 9. hodiny se vyráželo. Do neděle tu zůstalo přibližně 20 aut, takže kolonka to byla pěkná. Přijelo se pod lanovku na parkoviště a všichni kromě mě a Kačenky se vydali na lanovku a tou nahoru do hvězdárny. My hlídali vozový park. Myslím si, že i tento výlet byl pěkný a povedl se, a že se to všem líbilo. Po příjezdu lanovkou dolů se všichni rozloučili a rozjeli se k domovům.

A co říci na konec?

Osobně si myslím, že to byla akce vydařená, účast byla hojná, a že příští rok bude minimálně stejná. Samozřejmě, že se našlo plno chyb, kterých se ale do budoucna vyvarujeme.

Chtěl bych všem za celý organizační tým poděkovat za to, že jste přijeli a ty co nepřijeli, pozvat na další ročník. Více informací a nějaké ty fotky najdete na http://kaplice.spartaky.cz

Omlouvám se za zdržení s článkem, ale měl jsem trošku osobní problémy, tak nebyl čas se do něj pustit.Poslal tomi-h Úterý, 25. Září 2007 @ 14:49:25 CEST

[ Administrace ]

"II. kaplické setkání škodovek s motorem vepředu okem pořadatele" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Práhy
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.


Facebook

_TOGGLE Příbuzné odkazy
 Více o Ze srazů a setkání

Nejčtenější článek o Ze srazů a setkání:
II. kaplické setkání škodovek s motorem vepředu

_TOGGLE Bodování článku
Průměrné skore: 5
Hlasů: 3


Najděte si chvilku na obodování článku:

Vynikající
Velmi dobrý
Dobrý
Normální
Špatný


_TOGGLE Možnosti

 
 

optimalizace PageRank.cz
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy